| ItsMeUncleDolanOrDolanDuk a întrebat:

mi-a venit de la primarie o hartie precum ca n-am platit impozitul la casa si gunoiul si ca ma vor executa silit, dar le-am platit! am chitantele, credeti ca ii pot da in judecata?

4 răspunsuri:
| Lioana a răspuns:

Nu ii poti da in judecata doar pentru ca ti-au trimis o hartie. Ai putea doar daca ai fi ajuns sa platesti inca o data si ai fi vrut sa recuperezi banii.
Mergi cu chitantele la Primarie si lamureste problema. Poate fi o greseala.

suntserios
| suntserios a răspuns:

De ce spanac sa ii dai in judecata? Te duci frumos cu chitantele si rezolvi problmea

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

De sa sa facem ceva simplu, cand se poate complicat!
Nu-i mai simplu sa mergi la primarie si sa rezolvi problema?

| Fatamuntilor a răspuns:

Daca ai chitantele la zi, nu are rost sa-ti cheltui timpul si banii...