| popadrian96 a întrebat:

:: o mica/mare intrebare, am 19 ani si sunt din Focsani, am gasit de curand un anunt ceva de genu,, angajez persoana serioasa sa-mi plimbe cainele zilnic,, eu daca vreau sa-i plimb cainele trebuie sa platesc ceva la primarie, vreo taxa s-au altceva cu bani, daca da cam cat pe luna, s-au persoana care da anuntul la fel trebuie sa plateasca, vreau in detaliu daca se poate si sper ca ati inteles intrebarea mea, dau funda pentru raspunsuri explicite, multumesc.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca te angajeaza legal atunci va trebui sa platesti impozitul pe venitul obtinut.
Daca este doar ocazional si nu incheiati vreun act atunci nu va trebui sa platesti nimic.

2 răspunsuri:
| anad a răspuns:

Du-te linistit si castiga un ban cinstit. E un ajutor temporar si nu se incurca nimeni cu angajari si impozite.