| Dariuzelu a întrebat:

Salut TPU. Oare mai pot lua bursa socială sau orice alta bursa daca am scăzută nota la purtare la 9 pentru 20 de absențe nemotivate? Sunt pe clasa a 8-a Și am media 8.50-8.90

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu cred ca mai iei bursa, ca alea se dau premiantilor cu medii de peste 9.50 si cfara absente, fara note scazute la purtare.

| mindchild a răspuns:

Bursele sociale se plătesc lunar, pe întreaga durată a anului școlar, cu excepția lunilor în care elevii cumulează 10 sau mai multe absențe nemotivate.

Deci primesti bursa sociala in fiecare luna in care nu ai 10 absente.