| tatarcezar1 a întrebat:

Recent m-am angajat si am primit contractul de angajare, in care scria ca iau salariul minim pe economie (1900 de lei brut). Intreabarea mea este urmatoarea : avand in vedere ca sunt minor, ce taxe platesc ( CAS, CASS, etc ). Am 17 ani.

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Platesti aceleasi contributii si impozit ca orice salariat, nu exista taxe speciale pentru minori. La acest salariu brut vei avea un salariu net de 1.162 lei, pentru program normal de munca.