| firilexu a întrebat:

spuneti-mi va rog, cine stie. daca am dreptul la somaj, daca am lucrat timp de 3 ani la o companie, domeniul..productie.de pe data de 13 septembrie 2010 ...pana acum,si am reusit sa ma incriu la facultate,acum o luna, si voi incepe de pe 1 octombrie..mai am dreptul la indemnizatia de somaj? va multumesc.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, ai dreptul, dar numai daca ti-a fost desfacut contractul individual de munca din initiativa angajatorului si numai pe perioada pana la inceperea facultatii.