| AlexOrlando23 a întrebat:

Salut TPU! Sunt căutat de mulți din orașul meu sa ma bata. Poate credeți ca există un motiv.Dar o zic sincer ca sunt cautat degeaba.A început unu sa mi dea mesaje și după au început mai multi sa îmi dea mesaje degeaba și au zis ca o sa ma prindă și o sa ma bata etc. Tata mi-a zis sa merg liniștit și dacă da cineva în mine o sa meargă la poliție. Dar nu pot sa merg liniștit când știu ca sunt cautat și ăștia sunt în jur de 20 mereu pe afară și cine știe cum dau de ei pe undeva.Am încercat sa vorbesc cu ei frumos și sa mi cer scuze și ziceau,, nu ma interesează, am probleme cu tine acum ".Ce sa fac?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Amenintarea este infractiune, asa ca poti sa le faci plangere penala la cei care te-au amenintat.

| darrio2007 a răspuns:

„Am încercat sa vorbesc cu ei frumos și sa mi cer scuze "
Deci degeaba nu te cauta, ai facut tu ceva.
Si e clar ca ii cunosti.

| ReddY25 a răspuns:

Sună la poliție în caz de bătaie

| anonim3247 a răspuns:

După numele Orlando pe care îl ai se pare că și tu ești ca ăia care vor să te bată.