| OpinieSiSolutie a întrebat:

SUNT DISPERAT! NU STIU CE SA MAI FAC! De 2-3 ani vor unii sa ma bata si nu stiu ce sa mai fac. De atunci sunt traumatizat, imi este asa frica sa ma bat ( am facut-o de mai multe ori, dar acum mult timp ). Astia ( sunt 3 persoane ) sunt niste ANIMALE. Acum 1-2 ani a inceput calvarul, s-au luat de mine pe mess, asa pur si simplu, au venit la mine in carter ( erau 2 ) si m-au batut, eu cred ca de atunci m-au luat de prost pentru ca au vazut ca sunt un las. Mereu cand merg in celalalt cartier sa ma vad cu iubita imi fac rugaciuni ( pentru a nu ne intalnii cu ei ), noi satam pe langa paduri, locuri mai retrase pentru ca imi este frica. Mereu imi spune sa mergem sa ne plimbam pentru ca s-a saturat de locurile alea, iar eu nici nu mai stiu ce sa o mai mint. Mereu cand trec grupuri de oamnei pe strada ma rog sa nu fie ei. Acum cateva luni m-au dus pe mine si pe prietenul meu cel mai bun in apartamentul unuia dintre ei ( muream de frica ) si ne-au luat telefoanele si ne-au dat altele in schimb care nu mergeau. Au spus ca, daca megem la politie " Va prind si va calc pe cap "! Apoi am iesit afara din apartament si ne-a spus ca ii apelam daca se i-a cineva de mine, astazi unul dintre ei s-a luat de mine. M-a bagat in seama pe facebook si mi-a spus sa ii dau capacul de la telefonul pe care mi` l-a dat si i-am spus ca nu il mai am, iar el a spus ca nu il intereseaza. Imi e frica sa nu ma prinda pe strada sa ma bata, aveam o reputatie in cartierul meu, acum sunt un las. Imi e frica sa nu ma prinda cand sunt cu iubita sad. Sunt disperat TPU! Nu mai suport sa mai traiesc asa. Va rog ajutati-ma, dau funda!

11 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Singura solutie: mergi la procuratura si insceneaza-le un flagrant. Daca ai incredere intr-un politist poti sa mergi si la el. Vor sta la inchisoare si se vor gandi de doua ori inainte de a mai face asa ceva. Daca ii lasi vor prinde curaj si intr-o zi, din "intamplare", vei muri.

| Wehrmacht a răspuns:

Din punctul meu de vedere te duci la politie sau inveti sa faci o bomba/otrava.
De curiozitate: sunt tigani cumva?

| OpinieSiSolutie explică (pentru Wehrmacht):

Da, sunt tigani! Imi este scarba de oamnei ca astia.

| 116111 TelefonulCopilului a răspuns:

Buna,

Hai sa stam de vorba. Vrem sa te ajutam sa-ti fie mai bine.
Asociatia Telefonul Copilului poate fi partenerul tau de discutii sau poate fi prietenul tau atunci cand te confrunti cu o problema. Confidentialitatea este cuvantul cheie in relatia ta cu serviciul Telefonul Copilului, oferit de organizatia noastra.
Apelul catre 116 111 este gratuit din retelele Romtelecom si Cosmote, de luni pana duminica, in intervalul orar 08.00 – 00.00. Mai multe poti afla si la: http://www.telefonulcopilului.ro/intrebari-frecvente
Pentru ca problemele cu care te confrunti reprezinta subiecte delicate si te-ai putea simti in largul tau mai degraba in mediul online, te indrumam sa ne transmiti mesajul tau la telefonulcopilului@telefonulcopilului.ro

Asteptam sa te ajutam!

| stark47 a răspuns:

Nu cred ca e nevoie sa o minti.
a fi barbat nu inseamna sa stii cum sa lovesti cat mai bine ci sa iti si recunosti slabiciunile.
faptul ca ai devenit o tinta o face si pe prietena ta o tinta, de aceea inainte de toate trebuie sa o protejezi pe ea, spunandu-i adevarul poate vei reusi sa ajungi la o anumita cale mai sigura de a va intalni.
poate nu ai aflat insa exista un numar national pe care il poti forma in cazuri de urgenta:112

| MandrilaVasileRadu a răspuns:

Mai baiatule vreai sa-ti dau doua palme?!
Esti barbat sau ce esti?
Aoleu... sa fii baiatul meu fac o armata cu tine de nu te vezi.
Deja m-am enervat.
Cum sa-ti iei mah telefonul si sa te bata?
Tu chiar nu poti reactiona?
Te gandesti ca nu poti avea grija de tine dapoi de fata aceea de care zici?
Ma doare capul.

| OpinieSiSolutie explică (pentru MandrilaVasileRadu):

Uite, acum m-ai motivat si prind curaj, dar cand o sa fiu acolo la fata locului o sa fac infarct, Doamne fereste! O sa mor de frica

| VerdeLila a răspuns:

Ia masuri! Pana cand ai de gand sa traiesti asa? Nu stiu ce varsta ai, dar discuta cu cati mai multi despre ce se intampla...cu parintii, politia. Ameninta-i ca faci plangere la politie, daca te bat, iti scoti certificat medico-legal. Este bine sa ai si ceva dovezi cand ajungi la politie, ca altfel, nu prea au cum sa se lege de ei.

| OpinieSiSolutie explică (pentru VerdeLila):

Incerc! Sincer nu mai pot, simt ca cedez. Dupa aia` o sa ma omoare in bataie, dupa ce merg la politie... sad

| VerdeLila a răspuns (pentru OpinieSiSolutie):

Sincer..mai rau de atat ce pot face tipii aia? Bataie ai luat, tlf ti l-au luat...
Nu te bati cu ei, pentru ca sunt mai multi, dar nu poti sta nici sa fii calcat in picioare. Spune-le ca ai vb cu un avocat despre ei..baga frica in ei. spune-le ceva! Tipii de genul se feresc de problemele cu politia.
MandrilaVasileRadu are dreptate! Ce astepti? Sa-ti fure si iubita numai ca sa aiba ei satisfactie?

| Tigrul15 a răspuns:

Du-te la politie sau daca ai niste prieteni buni spune-i sa vina cu tine si datile in gura... nu trebuie sa iti fie rusine, daca ei se dau mari ca is in grup si tu esti singur, ii normal sa iti fie frica sad sorry for you.