| IstrateRobert a întrebat:

Salut TPU. Voiam sa pun o intrebare. Recent am picat proba practică (traseul) pentru permisul de conducere și voiam sa intreb daca trebuie sa aștept 15 zile (ca la proba teoretica) pentru a ma reprograma sau pot sa ma duc direct dupa ce am facut alea 6 ore suplimentare? P.S: nu știu daca am ales categoria de topic potrivită.

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti sa te reprogramezi de pe acum, doar ca nu poti fi reprogramata mai repede de 15 zile calendaristice.
In perioada de pana la data reprogramarii va trebui sa faci cele 6 ore de conducere obligatorii si sa ai adeverinta la dosar la data probei practice.