| DeyCj a întrebat:

Vreau să îmi fac service Pc-uri şi instalări de soft la domiciliul clienţilor.de ce acte aş avea nevoie pentru a mă pune în legalitate, şi cam cât m-ar costa investiţia, ca persoană fizică simplu nu ca PFA sau SRL.Mulţumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| Icar25 a răspuns:

Ca sa intri in legalitate trebuie sa ai un PFA sau un SRL, doar asa poti elibera facturi, garantii. cat despre partea de investitie pe langa inregistrarea firmei iti mai trebuiesc scule, programe licentiate etc.

2 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Nu vei putea instala in mod legal decat soft cu licenta sau gratuit. Daca spargi activarea Windowsului poti intra la piraterie (=infractiune).

| Icar25 a răspuns:

Ps: pentru acte cel mai bine este sa te duci la registru comertului si o sa afli acolo.