| puscahoreangaion a întrebat:

vreau sa stiu cum pot rezolva o acuza de intrare prin efractie ce mi s-a adus de cineva?
mai exact ce pot face pentru a dovedi ca acuza ce mi s-a adus este o calomnie?
ce acte doveditoare trebuie sa am?
astept raspuns!

Răspuns Câştigător
| Wehrmacht a răspuns:

Nu acuzatul trebuie sa dovedeasca ca nu a facut nimic.Cel care acuza trebuie sa dovedeasca ca acuzatul este vinovat.

Si ma dore undeva de cacofoniile facute.Sa n-aud comentarii pe tema asta.

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Tu nu trebuie sa dovedesti nimic, cel care trebuie sa dovedeasca vinovatia ta este cel care te acuza de intrare.
De altfel nu se poate dovedi o imprejurare negativa decat prin alibi, respectiv dovedind ca ai fost in alt loc la timpul cat esti acuzat.