| marcelst a întrebat:

Salut tuturor!

Am postat pe Google Play Books o carte scrisa de mine si am reusit sa vand mai multe copii.

Cand voi depune la ANAF declaratia de venit referitoare la veniturile castigate in anul anterior si voi bifa sectiunea "Venituri realizate din strainatate", nu stiu care tara sa aleg dintre Statele Unite ale Americii sau Irlanda.

Google Irlanda reprezinta filiala pentru Uniunea Europeana din partea Google SUA, iar Google SUA este compania mama.

Intrebarea mea este: care dintre cele doua (Google SUA sau Google Irlanda) imi trimite banii in cont pentru cartea vanduta pe platforma?

Va multumesc anticipat tuturor celor care imi veti raspunde la aceasta intrebare!

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu stiu de unde vei primi banii dar alegi tara din care ii primesti.