| andreyiu a întrebat:

Salut tuturor. O intrebare legata de BREXIT. Ce trebuie sa fac pentru a ramane in UK? in conditiile in care, eu am stat vreo 5 ani acolo, am aceeasi adresa de 3 ani, permis de conducere uk, am platit taxe...dar am plecat in decembrie 2016 si ma intorc pe 28 martie anul acesta (o zi inainte de semnarea art. 50). multumesc

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pana la iesirea efectiva a MB din UE vor mai trece inca 2 ani si pana atunci nu se schimba nimic, asa ca te poti intoarce ca si pana acum.
Ce o sa fie dupa aceea depinde de rezultatul negocierilor dintre UE si MB si nu avem cum sa-l stim.