| alexcelmic a întrebat:

Salut, vin cu o intrebare, poate cineva care este in domeniu poate raspunde, sunt sportiv de performanta, mai exact skandenberg, din 2022 avem federatie oficiala cu finantare de la stat, am gasit un post pe internet ca si cum in martie 2024 federatia din care fac parte a primit finantare, insa noi sportivii nu am primit nimic inca, cand se vor redirectiona banii? Cum este procedura?
Banii din 2023 nu mai zic, s-a uitat complet de ei.

4 răspunsuri:
| StoicAnalysis a răspuns:

Stiu ca nu sunt in domeniu, dar sunt curios in legatura cu problema ta. De ce ar primi toti cei care practica skanderberg, bani de la federatie asa degeaba? Eu unul stiu ca in alte sporturi, sportivii de performanta castiga bani din sponsorizari in principal si de la federatie primesc premiu in bani, doar castigatorii unui meci respectiv.

| alexcelmic explică (pentru StoicAnalysis):

Sunt dublu vice campion european :/

| StoicAnalysis a răspuns (pentru alexcelmic):

La ce categorie?

| alexcelmic explică (pentru StoicAnalysis):

Juniori