| CristianoSan a întrebat:

Salut! Vin si eu cu o intrebare... prietena mea a terminat scoala moto, a dat si examenul la drpciv, este luat insa as vrea sa o mut de la scoala care a facut la alta scoala. Trebuie sa-mi dea cei de la scoala actuala transferul sau pot sa ma duc singur sa iau 2 3 ore de condus in plus si sa dau examenul la scoala unde o mut?

Sper ca am formulat bine...

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu am inteles o iota, ce treaba are prietena ta cu mutatul tau la alta scoala auto?
De ce sa o muti tu, esti tatal ei sau tutorele legal?

| aizen0567 a răspuns:

Salut ceri de la școală actuală o adeverință de transfer și sa ai dovada absolvirii examenului teoretic la DRPCIV apoi contactezi noua scoala și stabiliți acolo ce alte documente va mai trebuiesc, dacă accepta transferuri și înscrierea doar pentru ore suplimentare

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu, nu ai formulat deloc bine.
Întreabă la școală, adică să întrebe ea la școală că e majoră doar ce are de făcut să se transfere.

| darrio2007 a răspuns:

Daca esti tutorele ei, atunci poti face asta.

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Dupa parerea mea n-are nici un rost sa mearga la alta scoala de conducere.
Spui ca a promovat la proba teoretica si mai urmeaza proba practica, asa ca nu vad nici un motiv sa faca mutarea.
Si examinarea nu se face la scoala de conducere ci cu examinatori de la politia rutiera, cel putin in Romania.