| PeriatMarius a întrebat:

Salut! Vreau sa cumpar un teren de 700 mp de la un proprietar ce se afla in Germania si are imputernicit prin Ambasada (legal). Terenul intreg are 1400 mp, dar 700 vreau sa cumpar si 700 ii raman la proprietar. Zice ca poate sa imi vanda fara dezmembrare si apoi sa dezmembrez singur. Este posibil asa ceva? Si cum...multumesc anticipat pentru raspunsuri!

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu se poate, deoarece nu se stie cum se face parcelarea si apoi de ce sa cheltui tu bani si timp pentru a face ce trebuie sa faca el inainte de vanzare.
De altfel parcelarea trebuie s-o faca proprietarul intregului lot, nu unul care are numai jumatate.