| r3c00l a întrebat:

Vreau sa ies din tara. Ma duc la greci.
Merg cu un singur pachet de tigari, care este desfacut.
Semnez ceva, ma trage cineva la raspundere?
Care este formalitatea de fapt?
Funda.

Răspuns Câştigător
| danacatalina a răspuns:

Heii nu are nimeni ce sa iti zica daca te duci cu autocarul ai voie sa iei 1 carton de tigari cu avionu maxim 3 pakete.nu te trege nimeni la raspundere decat daca ai volum enorm

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Esti foarte evaziv, de fapt trebuie sa ghicim ce intrebi. Daca te referi la tigari poti pleca cu pana la la 200 bucati(10 pachete). Daca te referi la altceva fi mai clar. Drum bun!

| r3c00l explică:

Vreau sa trec granita si am un singur pachet de tigari, care e si ala desfacut. Care este formalitatea? Ma intreaba vamesul daca am tigari, sau ma pune sa completez ceva? Cum se procedeaza?