| DAS a întrebat:

Vreau sa imi fac flotant si in cerere trebuie sa scriu ocupatia mea! In momentul de fata imi caut de lucru.Nu am mai lucrat inainte pentru ca am fost student! Deci ce sa scriu acolo? Pierde varalaughing?

8 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Dupa terminarea facultatii si pe timpul cat iti cautai serviciu puteai sa obtii indemnizatie de somaj, pe o perioada de 6 luni. Daca ai obtinut-o scrii somer, daca nu scrii fara ocupatie. Succes si numai bine!

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Scrii fără ocupație!
Pa, pa.

| marsat a răspuns:

In primul rand ai putea sa mergi la fortele de munca sa iti bagi dosaru pentru a primi somaj daca oricum stai degeaba dar vrei sa iti gasesti de munca.La ocupatie poti sa scrii: somer sau fara ocupatie.bft

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fara ocupatie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ai chef sa faci glume cu "organu' '' (de politie) ai putea sa scrii si asa cum zici, daca nu, trage pur si simplu o linie si gata; daca esti inregistrat la oficiul de somaj, scrie "somer".

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

- casnic - casnica -

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu laughing

| danielivan a răspuns:

Sal.inventeaza si tu ceva, ca doar nu o sa controleze unde ai lucrat si unde nu, inventeaza minte. ca in Romania asa este, baga ca ai lucrat part time la un mc donald's sau la un burger king, etc, sau ca ai lucrat la o agentie de turism part time, inventeaza.si ai sa vezi ca iti iese cererea.
hehehehe bafta