| AlexMaftei2001 a întrebat:

Salut.Vreau sa imi infiintez un SRL.Imi poate spune cineva cum sta treaba cu asociat unic si administrator? Firma o trec pe numele meu.Pot face totul pe numele meu sau mai am nevoie de o persoana? Multumesc.

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, poti face totul in firma, respectiv sa fii si asociat unic si administrator.

Bula
| Bula a răspuns:

Poti fi administrator asociat unic si vei avea intreaga decizie /raspundere.
Persoane specializate ai nevoie sa ai printre angajati daca ai activitate in domeniu unde un specialist este cerinta obligatorie (de exemplu in medicina /farmacie, constructii, alte ramuri de productie /intretinere).

| AlexMaftei2001 explică:

Este vorba despre un magazin online.

| GabehAle a răspuns:

Din propria experienta, mai bine angajezi un contabil sau apelezi la o firma care sa iti infiinteze SRL-ul in numele tau. Costa cam 500 de lei. Daca vrei sa te ocupi personal, va trebui sa faci mai multe drumuri la ONRC ca sunt slabe sanse sa iti faci dosarul cum trebuie din prima.