| MariusLiviu23 a întrebat:

Salutare.
Am avut un incident rutier.
Neacordare de prioritate cu vătămare corporală din culpă.
S-a soluționat dosarul, mi-au suspendat permisul pentru 6 luni, mai am două săptămâni+amenda.
Întrebarea mea este dacă pot ridica permisul fără a plati amenda.

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, se poate, doar ca amenda va fi pusa in executare silita.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Efectiv invers decat zice Violetta. Nu îți cere nimeni chitanță

| mihai69 a răspuns:

Iar dă duamna antipod cu răspunsuri savant de greșite.
Poți lua permisul, dar o să te trezești cu conturile blocate dacă nu plătești de bună voie amenda.

| mihai69 a răspuns:

PS dacă persoana vătămată a avut parte de tratament la un spital de stat, o să primești și nota lor de plată.
winking

| vecinuldinvis a răspuns:

@Ioandelasal
multzam pentru un raspuns pertinent, planuiesc o vizita in Romania si orice informatie corecta e binevenita...
Te fac de prieten, sper ca e ok...