| raresh1995 a întrebat:

• Salutare, am facut varsta de 18 ani si vreau sa imi pun alocatia si banii de transport (decountu) pe card.
• Acum, alocatia o ridic de la posta si banii de transport de la scoala ar fi mai frumos sa le pot pune pe card, cum fac acest lucru?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Du-te la o unitate bancara (care iti este mai la indemana) si fa-ti un card de debit si apoi solicita sa-ti puna alocatia si banii de transport pe card.

| BornInLust a răspuns:

Nu era necesar sa astepti implinirea varstei de 18 ani, nu e un criteriu nici pentru a avea card si nici pentru a primi alocatia pe el. Tot ce trebuie sa faci e sa mergi la posta cu buletinul si numarul de cont si sa faci o cerere. Cat despre banii de transport, n-am nicio idee daca scolile au un sistem care sa permita virarea burselor pe card, deci nu pot sa iti dau un sfat concret.