| Vali215 a întrebat:

Aș avea voie să ies afară dacă intenția mea este să mă duc la un interviu de angajare? Cu măsurile de protectie, bineînțeles. ¹Am nevoie de vreo cerere cumva? Este foarte greu să trăiești fără un loc de muncă...

8 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Să ieși ai voie. Te duci să te angajezi. Cineva trebuie să lucreze ca să putem trăi în continuare.

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, ai voie. Nu este nevoie de nici o cerere, este nevoie de o declaratie pe proprie raspundere.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Da, normal, completezi declarația oriunde te-ai duce.

| Violleta2022 a răspuns:

Printezi emailul de la ei, cu confirmarea datei si orei cand esti chemat la inetrziu si-l ai cu tine.

| Sofer a răspuns:

Completezi o declarație pe propria răspundere și poți sa mergi.

| AlexeyMan99 a răspuns:

Poti, dar de ce ti-ai asuma un astfel de risc inloc sa faci cum e mai bine si sa te izolzi in casa pana ce trece toata nebunia asta?

| Donsavas a răspuns:

Da,ai nevoie de declarație scrisa.

| DespinaPopescu a răspuns:

Hello! Cele mai sigure interviuri în acest moment sunt cele online. Spre exemplu, pe ejobs.ro poți aplica, iar recrutorul te va programa pentru un interviu video. Asa ca, iti poti gasi un loc de munca chiar din confortul casei tale. Uite mai multe despre cum recruteaza personal companiile în pandemie: https://www.wearehr.ro/recrutare-personal/! Mult succes!