| Polonicxd a întrebat:

Salutare, as vrea si eu sa stiu daca am nevoie de permis ca sa conduc un cross de 50 cc si ma refer la Aprilia RX 50 si am auzit ca pot da de permis de la 15 ani si 9 luni, e adevarat? Funda! scuzati-ma pentru categorie. happy

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, ai nevoie de permis de conducere de categoria AM, se poate obtine de la 16 ani. Nu poti sustine examinarea inainte de implinirea acestei varste dar poti incepe scoala de conducere la 15 ani si 9 luni.

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

La 16 ani poti lua cat AM cu care poti conduce 50cc