| Dragosdoar a întrebat:

Salutare.
Credeti ca alegerile presidentiale din SUA vor fi fraudate in detrimentul republicanilor?
Se intampla ceva urat rau de tot acolo. Cica anul trecut pe vremea asta voturile deja erau numarate, acum cica s-ar incerca sa se triseze in statele guvernate de democratii astia toxici.
Am inteles ca au facut multa frauda electorala pe votul postal.
Voi ce ziceti? Tare imi e ca va castiga Biden, dar va fi frauda mare nedescoperita.

47 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca zice Trump ca e frauda hai sa il credem ca doar e un personaj credibil nu?

data trecuta nu au votat nici pe departe atatia oameni

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Cică.
Acest cuvânt - cică, este prescurtarea de la - se zice că.
Se zic multe.

| Mosotti a răspuns:

Daca iese Biden e rau, Trump face razboaie economice, celalalt vrea razboaie militare, deci e mai rau ca primul.
Nu cred ca se fraudeaza totusi.

Dar am auzit ca si daca ai milioane de voturi in plus, tot nu iei, ca cica la ei e alt sistem, nu votezi direct tu ca cetatean.
Hilary avea 3 milioane voturi peste Trump, si a pierdut, am citit ieri in ziar.

| Mosotti a răspuns:

Normal ca democratii au fraudat, ce-s cu voturile alea prin posta? Cine le trimite? Cum se verifica tot?
Va castiga sigur Biden ca asa se doreste, si asta va f economia SUA in cam 2 ani cu 50 % in jos.

Vrea tina dolaru tare sa ajute bancile, nu are treaba cu industria SUA, e globalist, nu are treaba cu oamenii lor sa aiba de munca, lasa pe aia sa duca firmele in afara sa produca la cost mai mic, spre deosebire de Trump care are treaba cu locurile de munca si oamenii lui.
Trump era pentru un dolar mai slab ca sa mai salveze din exporturi adica sa mai cumpere cineva ceva, si sa faca locuri de munca in SUA, e adeptul razboiului economic.
Biden e adeptul razboiului militar.
Va fi "tare" treaba.

Dar lumea nu vede, vede doar ca e taran Trump asa cum se comporta in fata camerelor, aia e altceva, si ce face este cu totul altceva. Si astalalt? Se comporta frumos dar ce face e f rau.

| Dragosdoar explică (pentru Mosotti):

Cica voturile inca se mai numara, dar soarta presidentialelor este deja decisa din cate vad in ziare. Nu mai stiu cum sa raspund pe aici ca vad deja oamenii care cred ca Biden e republican crying
Alegerile au fost fraudate la greu. Prin sistemul asta de vot postal pot vota si persoane moarte de 60 de ani. E clar cine va veni la putere si cine are sua, are toata lumea

| Mosotti a răspuns (pentru Dragosdoar):

Exact, Biden nu e republicat, e democrat. Asta e, vine Biden care va face praf america in 2-3 ani. Programul lui politic acolo duce.

| Wr3nch a răspuns:

Si sa inteleg ca daca castiga Trump nu e frauda si totul e ok? Iubesc ipocrizia.

| Dragosdoar explică (pentru Wr3nch):

Https://www.youtube.com/watch?v=WAhTVMikqgU
https://www.youtube.com/watch?v=MV7oDl8yDZk&t=75s
Pana acum s au inregistrat furturi doar din partea democratilor. Republicani au incurajat votul in prezenta

| Wr3nch a răspuns (pentru Dragosdoar):

Mersi dar in o lume in care unii se plang pe YouTube ca COVID-19 e o teapa prefer sa nu cred in video-uri de genlaughing)

| Dragosdoar explică (pentru Wr3nch):

Si crezi mai mult in mass media sa inteleg? Porject veritas face investigatii sub acoperire spre deosebire de CNN
Tu probabil Ii crezi pe astia din presa care iti spun sa porti o carpa pe fata ca te apera de virusi

| Wr3nch a răspuns (pentru Dragosdoar):

Nu cred in nimic, pentru ca fiecare isi sustine propriile intereselaughing Si record-erul romanesc o face pentru bani, nu din bunatatea de a arata ce se intampla in tara. Ca astea se intampla peste tot in lumea, de la america la state africane anonime.

| Wr3nch a răspuns:

Trump e o mascata votata de aceiasi inculti care voteaza cu psd si pmp la noi, deci nu e o minunelaughing Iii e frica si vrea deja sa opreasca numaratoarea voturilor, ca un dictatorlaughing

| Dragosdoar explică (pentru Wr3nch):

Si sa inteleg ca democratii pentru tine ar fi un fel de pnl-usr?

| Wr3nch a răspuns (pentru Dragosdoar):

Nu, democratii is alternativa la rasism, discriminare, si mai ales autimsul lui Trump, care e paralel cu viata.

| johnnny123 a răspuns:

Asa ai vazut tu pe Fox News si in discursurile lui Trump?

Probabil nu esti constient de asta, dar in lumea asta mai exista si alte surse de informare decat aparatul de propaganda al lui Trump.

Apropos, stii cumva cand a fost finalizata numararea voturilor in 2016, cand a castigat Trump? Hai ca-ti spun eu: pe 9 noiembrie.

| doctorandus a răspuns (pentru johnnny123):

Amice, Fox News a fost o sursă credibilă la afacerea asta. Au declarat primii că Trump a câștigat Florida și Biden Arizona. Și deși Trump s-a autoproclamat câștigător, conform Fox News cursa electorală nu a fost decisă.

După cât se pare din datele parțiale, Biden va câștiga în Nevada, Wisconsin și Michigan, deci va fi declarat câștigător fără să mai conteze rezultatul din Pennsylvania sau alte state (Georgia, Carolina de Nord și Alaska). Precis 270 electori, numărul magic al victoriei.

| doctorandus a răspuns (pentru johnnny123):

Directorul echipei de analisti electorali al Fox News a zis ca in Nevada, Michigan si Wisconsin ar vrea sa fie Biden mai degraba decat Trump. Iar in Georgia si Carolina de Nord ar vrea sa fie Trump mai degraba decat Biden. Iar cu privire la Pennsylvania este nedecis.

Si a declarat cinstit ca daca Biden castiga Nevada, Michigan si Wisconsin va deveni presedinte.

| johnnny123 a răspuns (pentru doctorandus):

Amice, faptul ca Fox News a avut cateva raportari punctuale corecte nu le spala mizeriile cu care au inundat ani de zile publicul american prin gurile unor specimene ca Tucker Carlson, Sean Hannity, Jeanine Pirro sau Kellyanne Conway.

| Dragosdoar explică (pentru johnnny123):

Fratioare,Trebuia sa existe si o opozitie impotriva unor vcuri publice cum ar CNN sau MSNBC

| anonim_4396 a răspuns (pentru johnnny123):

Da mai bine ne informam de la russia today de unde iti iei tu informatiile

| doctorandus a răspuns (pentru johnnny123):

CNN, NBC, MSNBC -- astea nu i-ar fi cantat in struna lui Trump.

Singurul post influent care-l putea declara castigator pe Trump dupa ce s-a autoproclamat era Fox News.

Vorba aia: tine-ti prietenii aproape si dusmanii si mai aproape.

| johnnny123 a răspuns (pentru anonim_4396):

Stiu de pe vremea cand ma deranjam sa-ti raspund ca tu ai idei putine si fixe. Voi face totusi inca o data efortul de a-ti raspunde, cu toata scarba aferenta:

Te-am mai rugat si cu alte ocazii cand m-ai acuzat ca as fi troll rus sa-mi dai exemple de opinii de-ale mele care ar putea fi interpretate astfel. Nu ai putut niciodata sa o faci, pentru ca nu exista. Sunt cu toata fiinta anti-Putin, anti-PSD si anti-Trump si nu m-am exprimat niciodata in alt sens.

Pe de alta parte, oricine se deranjeaza sa-ti parcurga opiniile exprimate pe acest site va vedea clar ca tu esti un PSD-ist cu pedigree, care se lauda cu seninatate ca este fiul unui traseist politic care s-a imbogatit din mismasuri, care considera mineriadele justificate si care imbratiseaza si propaga toate mizeriile de conspiratii.

Daca unul dintre noi doi se informeaza de la Russia Today, cu siguranta acela nu sunt eu.

Si cu asta, iti doresc ca mocirla in care te rostogolesti sa fie tot timpul calduta si confortabila!

| anonim_4396 a răspuns (pentru johnnny123):

Ti-am demonstrat de atatea ori ca esti un propagandist rusofil nu ma mai obosesc

| Dragosdoar explică (pentru johnnny123):

Si daca ar fi cineva PSDist care e problema? PNLimbistii distrug economia in momentul de fata si toata lumea doarme

| doctorandus a răspuns (pentru Dragosdoar):

CNN e televiziune de dreapta, dar a fost impinsa de Trump in bratele democratilor.

| doctorandus a răspuns (pentru johnnny123):

Temerea lui Trump este ca Fox News va fi prima televiziune care va declara ca Biden a castigat presedintia.

| johnnny123 a răspuns (pentru doctorandus):

Ar fi bomboana de pe coliva. Dar pentru moment staff-ul Fox a fost instruit ca atunci cand anunta rezultatele sa nu spuna ca Biden este "President-Elect", ci sa foloseasca expresia "Biden has enough electoral votes to win the presidency". Cel putin pana cand cele 10 000 de procese pe care le va deschide Trump vor fi respinse.

| doctorandus a răspuns (pentru johnnny123):

Fox News deja l-a declarat pe Biden "president elect", al XLVI-lea presedinte al SUA.

Ca sfat general: sa nu crezi ca republicanii si conservatorii sunt idioti.

| johnnny123 a răspuns (pentru doctorandus):

L-au declarat cand si-au dat seama ca acest lucru nu mai poate fi negat fara riscul de a deveni o caricatura a retelelor de stiri. Rupert Murdoch nu este un imbecil, iar echipa de analisti a Fox News nici atat. Au stiu foarte bine incotro se indreapta cifrele. Dar asta nu inseamna ca politica interna Fox nu a fost una pro-Trump atat cat a fost posibil.

Si nu, nu cred ca republicanii sunt idioti. Ba din contra, cred ca sunt foarte abili in alegerea mesajelor potrivite care sa rezoneze cu demografica pe care o targeteaza. Dovada numarul de voturi pe care l-au primit.

Dar cand vine vorba de suporterii republicani (nu de republicanii de la butoane) nu cred ca este vreo indoiala ca un procent semnificativ dintre ei sunt niste idioti.

| aXy99 a răspuns:

Trump a spus ca alegerile au fost fraudate inainte ca voturile sa fie numarate.

| mudokins78 a răspuns:

Ce treaba are Biden cu Democratii? omul asta e republican!

| Dragosdoar explică (pentru mudokins78):

Biden republican? Serios oameni buni, voi verificati ceva inainte sa vorbiti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai cum sa fie numarate cand in carolina de nord mai pot aia sa voteze pana pe 12

| Dragosdoar explică (pentru anonim_4396):

Coruptia lumii a 3a a ajuns in lumea 1

| anonim_4396 a răspuns (pentru Dragosdoar):

Da un om din campania lui biden avea niste procese verbale in alb in la bes sector 1

| mudokins78 a răspuns (pentru Dragosdoar):

Lumea 1? Si care sunt aia din lumea a 2-a?
Ai auzit de H-1B? Fara asta america e zero barat! nici macar lumea a 4-a!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce cred eu este irelevant. Istoria alegerilor din SUA a demonstrat de fiecare data ca puterea este transferata pasnic si pe cat s-a putut de corect. speculatile despre asa zisele alegeri fraudate, sunt si vor ramane niste vorbe goale lipsite de dovezi incriminatori. PS. Comparativ cu alegerile din 2016. Rusii n-au mai reusit sa influenteze cu nimic voturile. iar asta, trebuie sa recunosc. mi-a facut ziua mai buna.

| Dragosdoar explică (pentru anonim_4396):

Despre ce vorbesti. Exista dovezi de frauda cat cuprinde? Au fost dovedite cu investigatii jurnalistice sub acoperire. Doresti sa ti trimit dovezile?

| Balalau95 a răspuns:

Cred ca esti confuz SERIOS
cand a castigat Trumpy alegerile, cred ca te prefaci ca nu mai tii minte scandalul mail-urilor, cand au fost sparte mail-urile republicanilor de top (inclusiv Clinton) si au fost date pe internet, iar asta de catre rusi, cu care Trumpy se pupaceste pana nu mai poate

Hail Trump!

| Dragosdoar explică (pentru Balalau95):

Clintoni sunt democrati, nu republicani

| Balalau95 a răspuns (pentru Dragosdoar):

Iar punctul tau e?!?
eu am demostrat negru pe alb ca, Clinton si republicanii umbla cu fofarlica, SI ca esti confuz despre cine sunt aia care vor sa triseze

| Dragosdoar explică (pentru Balalau95):

Punctul meu de vedere e ca ai plecat de la o prmisa gresita din moment ce Bill si Hillary clinton nu fac parte din colectivul republicanilor. Ei sunt democratii get beget

| Balalau95 a răspuns (pentru Dragosdoar):

Punctul tau de vedere e ca esti absolut confuz sau, mai rau, iti dai seama ca iei partea cui nu trebuie, asa ca te prefaci ca nu intelegi ce spun si vii cu un argument care e complet in afara subiectului si ignori afirmatiile si dovezile

inca odata, asa, pentru linistea mea mentala, REPUBLICANII TRISEAZA, NU democratii, oricat ti-ai dori tu sa fie invers, am demonstrat destul de clar!

urmatorul lucru pe care o sa mi-l spui e ca esti si PSD-ist, si aia fac la fel, incearca sa schimbe subiectul ca poate, poate oamenii nu or sa mai vada cat de penali sunt!

| Dragosdoar explică (pentru Balalau95):

Se vede ca esti total pe langa politica din SUA. Nu te mai da destept daca nu sti despre ce vorbesti. Merele sunt mere, perele sunt pere. Nu o mai da pe aia cu Psdu ca ne am plictisit de ea. Frauda electorala este facuta de democratii din rasputeri si a fost dovedit acest lucru prin investigatii sub acoperire.

| Balalau95 a răspuns (pentru Dragosdoar):

Rrrrrrrright, continua sa traiesti in lumea ta, unde cei buni sunt rai si invers, si sa vii cu "dovezi" ca spui tu ca au fost investigatii sub acoperire, foarte tare dovada, te cred pa' cuvant

in plus ai impresia ca eu eu iubesc democratii, care au facut RAHAT pe fata, si anume: scandalul Monica Lewinsky care a fost fabricat de la a la z, pentru ca un scandal sexual cu tinta un presedinte la sfarsitul ultimului mandat e mult mai mic decat un scandal politic in care CIA a vandut crack in Los Angeles ca au ramas fara fonduri pentru operatiunile din America Latina
iar dovada e filmul: "Kill the Messanger"
chestia asta se numeste "Wag the Dog" si a fost un film cu exact subiectul asta

si, multumesc, ca mi-ai confirmat ca esti PSD-ist, daca nu vezi nimic rau in asta, atunci eu nu am chef sa divaghez, esti prea pe dinafara
si crezi ca daca dai vina pe PNL atunci asta o sa tina, nu o sa uit toata viata pe Crin Antonescu si TOT pnl-ul care au plecat de la vot cand se votau LEGI PROPUSE CHIAR DE PNL, doar pentru ca s-a stricat nu stiu ce alianta, mi se rupe de alianta, au dovedit negru pe alb ca ii intereseaza doar puterea si ii doare in cot de Romania

deci, iti doresc o viata frumoasa cu capul in nori, sau in mocirla (adica ori nu iti dai seama ce spui, ori o faci intentionat ca asa acoperi PENALI)