| premiumself a întrebat:

Salutare! Daca am picat bacul anul trecut la o materie, anul acesta trebuie sa dau iar competentele?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu trebuie sa sustii competentele si nici examenele la materiile la care ai obtinut cel putin 5.
Obligatoriu este sa sustii examenul la materia picata, dar este alegerea ta, respectiv poti sa mai sustii examenul la una sau la ambele materii la care ai trecut.
In cererea de inscriere vei solicita expres sa-ti fie recunoscute notele la cele 2 materii sau sa-ti fie recunoscuta nota numai la una.

5 răspunsuri:
| ReddY25 a răspuns:

Doar proba picată

| LisaJulie a răspuns:

Nu! Trebuie sa susții examenul la materia la care ai picat! Multa Bafta!

| DonMoldo a răspuns:

Eu știu că dai la tot inclusiv competentele

| Cipi1212 a răspuns:

Probabil că doar la materia unde ai picat vei da examen din nou.

| premiumself explică:

Va multumesc tuturor pentru raspunsuri!