| Andreipredator a întrebat:

Salutare! Dacă merg pe pista de biciclete cu bicicleta și un pieton sa zicem ca nu se da chiar dacă ma observa și-l lovesc, ce risc? Întreb asta pentru ca unii sunt super de treaba și se dau dar mai sunt și excepții și de al naibii o fac pe smecherii și stau în fața bicicletei pe pista. Sau alt caz văzut pe pista de biciclete venea unu cu trotineta și un tânăr s-a dat puțin doar ca să-l atingă cu trotineta și sa cadă.

Răspuns Câştigător
| 1onur a răspuns:

Păi prostia și nesimțirea tot la noi este fiindcă noi îi observăm îi vedem că sânt în drumul Nostru fie că stau cu intenția acolo sa fără să-și de-au seama noi trebuie să evităm din drumul nostru cel mai bine de ce sâne certăm pentru dreptate? Sau cine are dreptate în momentul ăsta chiar puțin contează noi trebuie să-i înțelegem că nu este ceva ce nu ne putem de-a seama ce fac ei și să-i evităm frate fără certă fără săle mai facem vreun semn pur și simplu treci pe lângă ei și câte 2 metri dacă este necesar să-i evităm și pe ei și scandalul cu ei.

Și eu merg Dimineața cu bicicleta la muncă și se mai întâmplă să dau de câte o persoană câte un om "ne atent" care nu-și ajunge strada pietonală și merge conștient pe drumul de bicicletă marcată cu grid roșu adică este atâta de evident că este drumul de bicicletă că nu este nevoie săi mai spui nimic și tot se fac mulți că nu văd și nu le ajunge strada pietonală și eu evit în momentul ăla și o posibilă certă cu el și un posibil conflict cu el/ea sau ori-ce posibilitate ca cineva să fie rănit din cauza că am fost și eu la fel de nepăsător și ne atent că și ei.

Este datoria noastră ca bicicliști să evităm oamenii copii minori Adolescenți ne atenți pe drumul de bicicletă nu trebuie sa din orgolioși încăpățânați sau nervoși că pur și simplu un om merge pe drumul de bicicletă trebuie să-i evită și atâta tot.

Așa cum și șoferi care dețin permisul de conducere evită oamenii care trec pe drumurile ne marcate pietonal așa și noi trebuie să fim pe banda noastră de bicicletă și nimeni nu mai este deranjat îngâmfat rănit certat...

| NurseNico a răspuns (pentru 1onur):

Nesimtitii nu se vindeca de nesimtire pana nu li se intampla ceva. Daca dai peste ei te asigur ca nu-i mai vezi a doua oara pe pista. In Olanda se respecta cu strictete utilitatea pistelor de biciclete, iar acolo nu ai sa vezi pietoni sa circule pe piste. De ce? Fiindca sunt constienti ca daca ii accidenteaza un biciclist e vina lor ca au mers pe unde nu trebuie.

| 1onur a răspuns (pentru NurseNico):

Frate acum nici ca roboți sa nu fim daca vezi omul evită frate ce gata capăt de lume? Îți faci o fixație din asta MAMĂ ESTE PE BANDA MEA ÎL CALA să moară mama laughinglaughing

| NurseNico a răspuns (pentru 1onur):

De ce sa imi incalce ei drepturile cand pot sa ii calc eu pe ei? M-ai facut sa rad big grin

11 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Si tu nu l-ai vazut?
Sunteti ambii vinovati, ceva mai mult pietonul, nu trebuia sa mearga pe pista.
Daca nu este o ranire care sa necesite zile de ingrijire medicala pentru vindecare, nu se intampla nimic.

Bula
| Bula a răspuns:

Pe trotuar au prioritate pietonii, iar pe carosabil masinile si motocicletele, chiar daca este marcata pista de biciclete.

| TimberWolf a răspuns:

In tarile post-comuniste domneste mentalitatea parvenitului nesimtit, el e regele strazilor cand are cazan si al aleilor cand e pieton. Ii ocolesti ce sa le faci, prostii trebuie ignorati!

| aizen0567 a răspuns:

Practic da și teoretic tot da chiar dacă aceste persoane sunt nesimțite atâta timp cât nu e un accident sau un incident la faza cu trotineta nici tu nu poți sa i lovești de buna voie, riști vina în cazul chemării politiei

| NurseNico a răspuns:

Daca nu ai bicicleta sau nu esti bicicleta, nu ai ce cauta pe pista de biciclete. Daca da bicicleta peste tine pe pista inseamna ca tu nu circulai pe unde trebuie si e vina ta. Simplu! Nu te indemn sa dai peste ei, dar pot sa te asigur ca nu va fi vina ta daca se intampla chestia asta. happy

| 1onur a răspuns (pentru NurseNico):

Păi chiar de nu-i vina lui noi nu trebuie să căutăm în situația aia vinovatul și să evităm acei Oamenii cum să intrăm în ei? Doar că nu vom fi judecați că este banda noastră este ceva sadic asta și ne sănătos și ne in regulă fie ce o fi chiar de avem tot dreptul pe drumul nostru cu bicicleta evităm că tot omul normal că sa fie cineva rănit adică până la urmă este o bicicletă dă-o naiba de bucată de metale și cu legea ei cu tot în fața noastră este un om.

| NurseNico a răspuns (pentru 1onur):

Dar ala se gandeste la tine si la siguranta ta cand merge pe pista ta? Pietonii sa mearga pe trotuar, ca d-aia au trotuar.

| 1onur a răspuns (pentru NurseNico):

Păi nu că ăla BINE ÎNȚELES CĂ-L DOARE IN MERS LUI ZESTY DE MINE laughingnu-i evident? Că de asta se alfă pe trecerea aia? Sau poate că n-a fost atent și pur și simplu a stăngat spre dreaptalaughing) na văzut drumul și făcem? în situația asta Mă fac și eu pe orbul și ne antetul și sanki nu te-am văzut nenea sa moară mama ai venit cu viteză de acolo și nu te-am văzut da eu te-am văzut și te-am evitat in tine laughing