| TothpalClaudiuAlexandru a întrebat:

Salutare.
Dețin permis de conducere cat b și am fost prins pe un drum public pietruit cu motor de 150 împreună cu băiatul meu de 15 ani, fiecare cu câte un motor.Mi-a suspendat permisul fără drept de circulatie.Intrebarea este mai am șansă sa-l recuperez și cam cât durează? Stiu 334, 335 și sa nu îmi dea și încredințarea unui vehicul.Ms

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ai savarsit 3 infractiuni, aflate in concurs.
Indiferent de pedeapsa, desi cred ca va fi cu inchisoare, avand in vedere concursul de infractiuni, permisul de conducere iti va fi anulat.
De asemenea l-ai facut si pe baiat sa comita infractiunea de conducere fara permis. Fiind minor impotriva lui se va lua o masura educativa, cred ca neprivativa de libertate.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Slabe șanse să îl recuperezi. Probabil anulat și după ce ispășești pedeapsa sa faci iar școala.