| MisterKat a întrebat:

Elevii sunt obligati sa dea bani pentru diplomele din clasa a 12-a? La mine in liceu, diriginta ne-a spus sa aducem 30 de lei pentru aceste diplome. Am dreptul sa cer o chitanta sau un bon fiscal pentru acesti bani?
Cine se pricepe la legistlatie sa ma lamureasca si pe mine?!

Răspuns Câştigător
Elianna
| Elianna a răspuns:

Ca sa primesti chitanta sau bon fiscal ar trebui sa faci plata la o casierie.Probabil ca acele diplome, in alb, ca tiparitura costa ceva bani, si munca celui care le complteaza frumos trebuie rasplatita.
N-o sa vezi tu chitanta! Aste un obicei sa se adune bani in scoli fara sa se dea socoteala nimanui!

6 răspunsuri:
| madalina_8123 a răspuns:

Bineinteles ca poti cere o chitanta. Oricum, de aceasta cheltuiala nu se poate scapa. Si la faculatte se platesc diplomele de licenta.

| Alice_6278 a răspuns:

Dupa parerea mea trebuiesk platite.asa este legea.nu ai ce face

| MikyMi a răspuns:

Din cate imi aduc eu aminte nu iti da nimeni chitanta sau bon.strange un coleg, casierul clasei de exemplu banii ii preda dirigintei si cam atat tot... e cam nedrept ca elevii platesc diplomele dar asta e tarisoara noastra!
Succes la bac!

| Cory89 a răspuns:

Da, diplomele trebuiesc platite...Si eu le-am platit acum 2 ani cand am terminat liceul, dar nu am primit nici o chitantza

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Naspa ca se platesc ca am vrut sa-mi *** un si ar trebuit sa-mi platesc diploma

Răspuns utilizator avertizat