| Marius19980 a întrebat:

Salutare, imi poate explica cineva, va rog, cum sta treaba cu locurile de resedinta in sector 4, Bucuresti? Vreau sa stiu in ce consta procesul de obtinere unui astfel de loc si daca este vreo problema daca apartamentul este pe numele tatalui meu, iar masina pe care o sa o parchez este inscrisa pe Ilfov (tot tatal meu fiind proprietar in acte).

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Resedinta este locuinta in care stai cu chirie si este nevoie de viza de resedinta (popular se spune flotant).
Pentru obtinerea unui loc de parcare, daca este vorba de domeniu public, intereseaza-te de demersuri la asociatia de proprietari.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Mai mult că sigur nu vei obține loc de parcare pentru o mașină care nu e înscrisă în B.