| VanHelsing a întrebat:

Salutare la toti, deci am urmatoarea nelamurire si astept cat mai multe sugestii ca sa am pe ce da vote folositor si panglica.
Ce i`ar trebui unui minor de 15 ani sa plece in Australia, in afara de bani? la acte referindu`ma...

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ii trebuie pasaport, viza pentru Australia si o declaratie data de ambii parinti, in fata unui notar public, prin care isi dau acordul ca minorul sa plece in strainatate si indica un insotitor major. Numai bine!

5 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

VanHelsing: Da, înseamnă că neapărat trebuie să meargă cu tine un însoţitor major!
JahBless: Tu ştii unde e Australia pe hartă? Nu cred căci dac-ai şti n-ai mai spune că poţi merge doar cu buletinul acolo happy.

| Hombre a răspuns:

Deocamdata iti trebuie minte, pe la 20 de ani ai ceva mai multa decat acum, renunta la idea asta acum, habar na-i ce inseamna sa te parasutezi la varsta asta intr-o tara asa de indepartata.Esti victima99%.

| ピンク a răspuns:

Iti trebuie un pashaport, viza pentru Australia, iar in cazul in care nu ai imputernicire, din pacate va trebui sa iti impachetezi si un parinte laughing. Distractzie placutaa!

| JahBless a răspuns:

Pai daca ai pe cineva acolo care iti este neam vei avea nevoie de pasaport si eventual viza.nu stiu exact care sunt obligatorii dar iti este mai usor sa mergi pentru ca esti minor. daca nu ai neam acolo si vrei sa mergi doar la o cunostinta cea mai sugura metoda este sa-ti faca persoana respectiva acte de adoptie si vei putea merge automat fara nici o problema doar cu buletin.

| VanHelsing explică:

Hmm...insotzitor major? asta inseamna ca trebuie sa vina cu mine?