| anonim_4396 a întrebat:

Ma gandesc foarte serios s-o sterg la munca pe-afara,,,(destinatia nu conteaza, daca e o tara civilizata in care pot duce un trai decent). Am incercat multe variante, dar nici una nu mi-a inspirat suficienta incredere. Daca ma puteti ajuta cu un sfat, o idee, ceva,,,,, orice,,,(poate stiti un prieten care are un prieten care a auzit "ceva" de la cineva - spuneti-mi si mie big grin). Daca are cineva o "reteta" care merge in astfel de cazuri, va rog!

nu ma luati cu " nu te asteapta caini cu colaci in coada" si alte romanisme din astea,,,,

Mersi mult,

Teo.

3 răspunsuri:
| fly a răspuns:

Salut! In primul rand nu ai specificat ce stii sa faci, ce fel de munca cauti? In strainatate te poti multumi cu muncile mai grele, de muncitor, sau poate vrei altceva? Ai o specialitate? Pot doar sa-ti spun ca in strainatate este mare cautare de informaticieni, specialisti in general. Tu ce vrei sa faci?

| psihox a răspuns:

Acidule, iti spun ce meserie sa urmezi, doar daca tu incepi sa o dezvolti si sa urmaresti cresterea brusca a economiei Romaniei. Intr-un restaurant cu mancare sanatoasa, angajeaza ospatari care servesc mancarea dar acestia pe patine cu rotile. Am vazut in urma cu cativa ani un film de aceasta situatie. Cu bine.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ce patriot/patrioata?