| valizepam a întrebat:

Salutare oameni buni, dacă îmi expiră buletinul săptămâna viitoare, îl pot reface singur sau am nevoie de proprietar?
Am buletin la acea adresă de 10 ani, cu proprietarul nu sunt în relații bune și nu vreau să iau legătura cu el, vreau doar un nou buletin cu aceeași adresă.
Și dacă se poate de ce acte și taxe aș avea nevoie?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu poti avea domiciliul la adresa respectiva daca proprietarul nu se prezinta sa semneze de luarea in spatiu.

| valizepam explică (pentru Ioandelasal):

Păi sunt luat în spațiu odată ce am adresa acolo, nu?

| suntserios a răspuns (pentru valizepam):

Ai fost... La reînnoirea cartii trebuie sa fii iar

| Ioandelasal a răspuns (pentru valizepam):

Ai fost luat in spatiu la CI actuala, trebuie sa fii luat si la preschimbarea acesteia.

| Amethyst01 a răspuns:

Nu ți-l face nimeni fără proprietar, din păcate.