| kostyx a întrebat:

Salutare popor talentat! O intrebare: pot scoate cazierul din sibiu in cazul in care eu sunt din alt judet si nu am inca mutatie/viza de flotant pe sibiu?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Conform L.290/2004, republicata in 2009, citez:
"ART.28.(1) Cererea-tip, cu datele complete de stare civilã şi motivatã, se depune de cãtre persoana fizicã personal la unitatea de poliţie de la locul de naştere, domiciliu sau reşedinţã.
(2) Cererea-tip, cu datele complete de identificare şi motivatã, se depune de cãtre persoana juridicã prin reprezentant legal, care trebuie sã îşi dovedeascã calitatea, la unitatea de poliţie pe raza cãreia îşi are sediul social sucursala, filiala sau punctul de lucru persoana juridicã.
(3) În cazul cererilor depuse în condiţiile prevãzute la alin. (1) şi (2), certificatul de cazier judiciar se elibereazã în cel mult 3 zile de la data solicitãrii.
(4) Dupã darea în exploatare a Sistemului Naţional de Evidenţã Informatizatã a Cazierului Judiciar, cererea-tip pentru obţinerea certificatului de cazier judiciar va putea fi depusã la orice unitate ori subunitate de poliţie conectatã la acest sistem."
Poti intreba in Sibiu daca sunt conectati la sistemul informatizat.

| LeMousiqe a răspuns:

Da,dar nu imediat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da,dar este posibil sa nu ti-l elibereze imediat.