| Georgian22 a întrebat:

Salutare, timp de 1 an, am interdictie de a ma angaja in orice fel de functie publica.
Pot fi membru in comisia de vot, acesta reprezintă o funcție publică? Ma afectează?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, poti fi membru in sectia de votare, aceasta nu este functie publica si nu esti angajat.

5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"am interdictie de a ma angaja in orice fel de functie publica"

uuuu, ce zice, mai clar, hotărârea judecătorească?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

A fi în comisia de vor nu este o angajare, nu ești angajat. Dar este activitate în domeniul public, astfel nu poți.

| Catrice a răspuns:

Oficum nu se mai fac alegeri în următorul an.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut. Cred ca functia de membru in comisia de vot constituie o functie publica. Deci nu te vei putea angaja. Doar imi dau cu parerea. Nu am studii in acest domeniu.

| wexceptional a răspuns:

Aia nu e o functie publica lucrezi maxim 3 zile e ca si cum esti zilier nu te baga nimeni in seama lasa hotararile judecatoresti ca mai mult te incurca bag-o intr-un sertar si uita de ea si fi ce vrei tu sa fii in timpul asta ai grija sa nu te prinda ca poate ajungi la inchisoare
dar ce ai facut cumva vreo ilegalitate? ai furat mult sau coruptie? vrei sa fim prieteni?