| Avenger1337 a întrebat:

Am de facut un referat pe tema Aplicarea dreptului comunitar in legislatia statelor membre(ale UE) si ma intreb. mai exact despre ce ar trebui sa scriu? Eu am ajuns la concluzia ca dreptul comunitar se aplica in legislatia europeana prin regulamente, directive si decizii si respectiv le-am analizat separat. astept raspunsurile voastre: am analizat ce trebuia sau tema referatului se refera la cu totul altceva?

Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

Ai inceput bine.Continua cu ideea dezvoltata la punctul 3 de aici :http://www.europeana.ro/......nitare.htm