| drugsbunny a întrebat:

Salutare, TPU. Am de realizat o investigatie jurnalistica pentru facultate, si partea cea mai grea pare sa fie gasirea unei teme. Va fi o investigatie la scara mica. nu intentionez sa demasc un mega-scandal de coruptie din inima guvernului, dar mi-ar prinde foarte bine cateva idei. Multumesc anticipat!

1 răspuns:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Nerespectarea prevederilor legale ( nereguli ) în instanţele româneşti ( spre exemplu )...

Sunt o mulţime de Sentinţe/Hotărâri date fără respectarea unor prevederi legale minimale ( Cod de procedură civilă, Legea 554/2004 ) - spre exemplu procese împotriva autorităţilor locale ( primării ) - în care STATUL este, în mod evident ( şi "pe faţă" ) FAVORIZAT!