| McGog a întrebat:

Am si eu ceva mai delicat de lamurit. Anul trecut de ziua mea am fost prins cu masina baut. Rezultatele aparatului etilotest au fost peste 0.80 in aerul expirat respectiv 0.90. M-am ales cu dosar penal si permisul luat. Luna aceasta pe data de 19 amfost citat la proces insa nu am putut sa ma prezint deoarece sunt plecat din tara si mi-as pierde locul de munca. Din cate am vazut procesul sa anulat pentru luna viitoare 21.10. 2017... fiind emis mandat de aducere pe numele meu. Daca nici pe data de 21 nu ma pot prezenta. as avea vreo alta optiune? Sa incerc sa pun un avocat care sa ma reprezinte? Astept sfaturile voastre (Rog pe cei care nu au idee despre ceva concret sa se retina )

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Procesul nu s-a anulat ci s-a amanat. Daca nu te poti prezenta, fiindca esti in strainatate, atunci angajeaza repede un avocat, sa se prezinte acesta la proces.

| HadesSs a răspuns:

Ideea e ca cucat te sustragi cu atat e mai grav, daca te prezentai probabil iti dadea ceva cu suspendare dar asa poti ajunge sa iti dea pedeapsa cu masura educativa sau inchisoare, angajeaza un avocat cu siguranta si cere sfatul lui iti va spune cum sa procedezi.

| DovleacTurbat a răspuns:

Sper ca nu mai ai pretentia de a mai conduce vreodata nu?