| anonim_4396 a întrebat:

Salutare TPU
As vrea sa stiu daca pot sa ma intorc din Madrid in Romania fara imputernicire am 15 ani, ma intorc cu unchiul meu am nevoie de procura? pentru a intra in Romania?
Multumesc,

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pentru a intra in Romania nu ai nevoie de declaratie autentica (nu procura), daca ai carte de identitate.
De declaratie o sa ai nevoie numai daca vei vrea sa te reintorci in Spania, daca nu calatoresti impreuna cu parintii, doar la iesirea din Romania se cere declaratie si insotitor major.