| Andrey1352 a întrebat:

Salutare TPU, vreau sa imi cer scuze ca voi pune aceasta intrebare, ce se intampla daca plintru pe tiktok excesiv si intru pe LIVE-urile oameniilor si ii jignesc si injur in comentarii pe LIVE-urile oameniilor excesiv de mult?

Răspuns Câştigător
| pufulescu0o a răspuns:

In 99 % din cazuri te vor injura. Exista o mica posibilitate sa gasesti unii chiar nebuni, care iti vor face plangere la politie pentru jignire. Si o foarte mica posibilitate sa dai peste unii care cer ajutorul hackerilor ca sa te identifice si apoi te gasesc si te iau la bataie. Mai este si obiceiul acesta, mai ales daca nu esti atent pe cine injuri si ajungi sa jignesti pe cineva din orasul tau!

8 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca esti gasit poti fi dat in judecata de catre cei injurati, pe cale civila, in baza respunderii delictuale. pentru afectarea dreptului la demnitate si sa fii obligat la plata unor sume de bani drept daune morale.
De asemenea, daca esti raportat, ti se poate inchide contul.

| darrio2007 a răspuns:

Dai dovada de proasta educatie.

| RAY a răspuns:

Arati cat de roman esti

| Violleta2022 a răspuns:

Ti se va bloca adresa de IP si pe veci nu vei mai putea avea alt cont de tiktok

suntserios
| suntserios a răspuns:

Dai dovada de multa nesimțire

| dullcat a răspuns:

Te vei trezi cu contul blocat.Chiar nu ai ce face mai bun decat sa te comporti ca un troll?

| Sistemulxxl a răspuns:

Ai sa fii dat afara, contul blocat si daca cei jigniti te reclama vei fi dat si in judecata. Vei plati despagubiri morale.

| daculliber a răspuns:

Dacă nu greșesc e o lege nouă prin care poți să mergi direct la pușcărie pentru că înjuri pe cineva. Oricum, poți să îți exprimi lipsa aprecierii și fără nesimțire.