| Aditu94 a întrebat:

Salutare tuturor,
Caut un raspuns la o problema, anume o baza legala prin care sa îmi recuperez zilele de liber acumulate in decursul unui numar de ani în MApN executand servicii de 24h. Exista posibilitatea ca printr-o baza legala conform codului muncii civil sa fie si ceva similar in MApN prin care sa argumentez, cele mentionate mai sus sa fie pus in aplicare legal, anume sa îmi recuperez orele lucrate suplimentar, nebeneficiind de ele integral?
Presupun ca codul muncii civil nu e la fel cu cel militar, si daca este, astept un raspuns. Multumesc anticipat.

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Baza legală există doar că ar trebui să demonstrezi - in instanță - că n-ai beneficiat de ceea ce spuneai mai sus

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu ai bază legală. Acolo munca, mai exact activitatea nu este normată orar.