| anonim_4396 a întrebat:

Salutare,

Vreau să dau pentru permis auto. Mi-am încercat cunoștințele pe un site de chestionare auto și din 25 de întrebări 6 le-am greșit. laughing Sunt biciclist, în mare parte cunosc regulile de circulație. Însă era chestionar unde intreba cu modul de deplasare pe bandă și multe pe care nu le știu. Recomandați o carte PDF, un site de unde să învăț absolut toate regulile de circulație de la A la Z. Și poate îmi spune cineva la ce ar trebui să mă aștept la școala de soferi.

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| Ionut231312 a răspuns:

Recomand sa inveti dupa scoalarutiera.ro(am luat sala din a doua incercare, prima data incercand sa invat din anumite aplicatii, iar a doua oara am citit totul de pe scoalarutiera si am facut mediul de invatare complet)

De asteptat nu stiu la ce sa te astepti, probabil iti va fi putin mai usor decat unui incepator daca spui ca stii regulile de circulatie deja. Doar asculta ce spune instructorul, caci acesta iti doreste binele.

Bafta multa big grin

3 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Inveti legislatia, din carte sau internet, apoi dai sala urmata de traseu. Mie mi s-a parut cel mai stupid si mediocru examen sala. Nu inteleg cum e posibil sa fie atat de usor.

La traseu dai de niste maimutoi care te pica de distractie, sau ca se enerveaza pe altii, dar dai a 2a oara si a3a, sau poate ai noroc si dai de unu cu rotitele la locul lor si iei din prima, apoi ai permisul.

Important este sa nu te crezi regele soselelor, nimeni oricat de experimentat este, tot poate sa faca accident. Morala, chiar daca ai instincte de sofer sau nu, daca respecti regulile si conduci frumos nu are treaba nimeni cu tine.

| danutzu96 a răspuns:

Daca dai in Bucuresti o sa te distrezi maxim la traseu rolling on the floor. Ia toate modulel de pe socalarutiera.ro, dar repet, la rand! Daca reusesti sa faci toate chestionarele de la ultimul modul cu 25/26 100% iei in 5 minute sala. Din pacate dupa sala vin ce e mai greu, traseul...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Numai pentru categoria B vreau. Asta pentru început.