| NissanR35 a întrebat:

Salutari! Vreau să achiziționez o mașină prin rate bancare sau direct de la parcul auto. Este posibil ca după achiziționarea mașinii să o înregistrez pe numele altcuiva? La modul ca nu aș vrea eu să fiu proprietarul. Este vreo posibilitate de achiziționare a mașinii prin rate apoi înstrăinarea acesteia?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Este, dar numai daca si creditorul este de acord.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca nu e prin leasing unde proprietarul e compania de leasing pana la achitare o poti vinde cui vrei tu pe urma.