| anonim_4396 a întrebat:

Se merita sa aștepți un om care e în închisoare. cu care trebuia sa ai un copil cu care ai mâncat din aceeași farfurie ați dormit în același pat ați împărțit zâmbete și lacrimi? Din cauza unor anturaje a ajuns sa i se dea o condamnare de 7 ani. Inima îmi spune doar ca îl iubesc. ca o sa l astept dar toți îmi arunca cu vorbe și îmi spun ca sunt proasta dacă ma gândesc sa l astept. Îl iubesc. am locuit împreună ne iubim vorbem zilnic nu pot sa l las im voia sortii. e parte din mine omul ala. Știu ca o sa fie greu. dar mi e mai greu sa renunț

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Parerea mea este ca nu, avand in vedere ca, daca a primit 7 ani, a savarsit o infractiune destul de grava.
Daca nu vrei sa renunti este strict decizia ta, la fel si daca ai renunta, nu conteaza mai deloc parerea noastra.

| cezar003 a răspuns:

Fa ce-ti dicteaza inima, totusi 7 ani este foarte mult cu toate ca poate in final va executa doar o jumatate din sentinta in functie de comportament...Tu decizi