| alexsaxx2323 a întrebat:

Se merita sa invat pentru categaria D pentru tir?
Ce salari sunt in strainate pentru aceasta?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Merita in masura in care iti doresti sa devii sofer de tir!
Mai intai vei sofa in tara, daca vei gasi o companie sa te angajeze, ca fara experinta, nu se ajunge la international, dupa care, daca ai noroc, poti ajunge si sofer pe tiruri internationale.
Salariile sunt in functie de vechime, munca, companie, incarcatura si cursa/ore lucrate samd
Nimeni nu va veni aici sa-ti spuna ce salariu are, pentru ca, salariile sunt secrete si nu se pot da nume de companii si nu se pot deconspira salariile lor.

| tintareco a răspuns:

In ţară de la 6000 lei, în străinătate de la 3500 eu.