| danielvintila1 a întrebat:

Se poate ca politia sa te sune de pe un numar obisnuit ca sa te instiinteze ca o plangere a fost depusa impotriva ta?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

De regula politia trebuie sa-ti trimita o citatie, prin care esti convocat la organul de politie, la o anumita data si ora, pentru ca sa-ti prezinte invinuirea. Nu se practica instiintarea prin telefon. Parerea mea este ca poate fi o gluma proasta sau un gen de inselaciune. Cel care te-a sunat nu ti-a cerut ceva pentru a "rezolva" problema?

2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Poliția nu procedează așa.

| Donsavas a răspuns:

Se poate sa te contacteze si prin telefon. Ar trebui să verifici si sa i spui ca vei verifica. Mergi cu buletinul la secția de poliție de la care apartii