| Furnicuta000 a întrebat:

Se poate ridica de catre altcineva in afara de numit de la politia judeteana (nu stiu exact cum se numeste institutia) permisul retinut dupa ce s-a inchis dosarul penal pentru vatamare corporala din culpa (autoaccidentare)? Intreb aici pentru ca la telefon nu raspunde nimeni si e un drum de 100km pana acolo

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Permisul se reprimeste de la politia rutiera judeteana, altcineva decat titularul il poate ridica doar cu procura notariala, prin care este imputernocit pentru ridicare.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Fara o procura de la notar sub nicio forma.

| MistarGoGu a răspuns:

Mai mult ca sigur cu un act notarial *( Împuternicire) ca la alte instituții unde titularul NU poate ajunge din motive BINE Întemeiate!
IPJ *( Inspectoratul de Politie al Județului...X )