| tadeee a întrebat:

Se poate sa trec masina pe numele unei persoane care nu are permis(ex: parinti) se poate?

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, se poate, daca o vinzi sau o donezi, doar ca nici un parinte nu va putea conduce pe drumurile publice.

| vlladc a răspuns:

Deisgur ca se poate, vei avea si asigurarea mai ieftina deoarece ei sunt mai inaintati in varsta.

| Holiday a răspuns:

Poti detine autovehicule chiar daca nu ai permis de conducere. Deci, da, o poti vinde/dona parintilor.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Da, se poate

| CassiCass a răspuns:

Bineînțeles că se poate. Doar că daa dorești să o vinzi va trebui să semneze tutorele(deținătorul din acte al respectivei mașini).

| ReddY25 a răspuns:

Daa