| Anonimul151 a întrebat:

Se poate vinde pe okazii ( ca persoana fizica ), ca minor ( 17 ani )? Sau trebuie neapărat vârsta de 18 ani?

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Se poate doar daca lucrurile vandute sunt de valoare mica, cam de cateva sute de lei.

| Anonimul151 explică (pentru Ioandelasal):

Cei de la okazii zic că trebuie să am minim 18 ani..., și pentru a vinde ca persoana fizica...

| Ioandelasal a răspuns (pentru Anonimul151):

Probabil ca asa este regulamentul platformei, asa ca trebuie respectat.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Poti daca e vorba de vandut cateva lucruri personale. Daca faci o activitate de comert din asta... nu mai poti

| Anonimul151 explică (pentru suntserios):

Nu vreau sa vând multe lucruri..., doar câteva...

| mihai69 a răspuns:

Da.