| Diana39089 a întrebat:

Soacra mea și soțul meu trăiesc pe banii mei, ei nu muncesc, cu părinții mei vorbesc eu pe ascuns și m-au obligat sa fac și avort, dar acum sunt iar gravidă și nu vreau sa le mai zic. O sa plec la părinții mei, am vorbit cu ei.Cum îmi pot recupera pe cale legala banii care mi i-au luat soțul și soacra de la mine din salariu în toți acești ani?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

N-ai cum sa-i recuperezi, daca nu i-au luat fortat, caz in care ar fi infractiunea de talharie sau sa ii ia fara voia ta, caz in care ar fi infractiunea de furt.
Si trebuie ca tu sa dovedesti talharia sau furtul, altfel ar fi doar cuvantul tau contra celor doi.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu prea, nu e ca si cum ti i-au furat

| adryang78 a răspuns:

Vai de suflețelul tău, amarnică viață ai dus lângă marioneta aia de soț! Te compătimesc sincer... Du-te unde vezi cu ochii, altfel mori cu zile în casa aia. Nici prin minte să nu-ți treacă să-l ierți sau să te mai întorci vreodată. Divorțează, ia-ți viața în mâini și trăiește-o așa cum vrei tu. Părinții tăi, sunt convins, te vor susține.
Sper s-auzim numai de bine pe viitor...