| anonim_4396 a întrebat:

Somajul si datoriile la banci merg brat la brat!
Ce se poate face pentru a scapa de aceasta situatie?

9 răspunsuri:
| kayan a răspuns:

Care situatie?

| danutza a răspuns:

Daca te referi la Romania... cea mai buna solutie e sa mg in alta tara...suna aiurea dar alta solutie nu ehappy

| lifeForJesus a răspuns:

Sincer? sa fim optimisti!

nony
| nony a răspuns:

Ar trebui scrise 100 de carti pe tema asta dar cel mai simplu : Evadarea! oriunde decat in rahatul ala de tará.

| Raul a răspuns:

Si ideea e ca,, noi nu avem tara, noi nu avem presedinte, noi nu avem prim-ministru, noi nu avem guvern, noi nu suntem nimic ...si totusi Romania land of choise...totul e o iluzie cum punem mana dispare,,-Mircea badea...noi mai existam?

| kayan a răspuns:

Ne bagi si pe noi putin in seama? poate ca unii vor sa-ti raspunda...

| liudmila a răspuns:

Solutia a gasit-o mircea badea... povestea el ca nu stiu ce ministra a propus poporului sa vina cu idei anti criza si ca persoana care a avut cea mai buna idee va lua masa cu ea... iar idea lu mircea badea a fost ca cei care sa afla la conducerea tarisoarei noastre dragi sa fure mai putin... nu deloc doar mai putin... asa se poate scapa

| dudu_4306 a răspuns:

Daca nu ar fi datorii, nu ar exista bani.

| scootsie a răspuns:

Renegocierea cu bancile...Asa ar fi normal, dar la noi e ca la nimeni altii... Te urmaresc bancile ca pe hoti, mai ales Banc Post-ul, care te ameninta de parca ai fi terorist...Au iesit in strada, au fost la usile noastre sa ne determine sa facem imprumuturi, au alergat dupa noi ca disperatii si acum cand e criza, nu ne dau nici o portita de scapare...Ne ameninta si ne streseaza pana si duminica... Iarta-i Doamne, ca nu stiu ce fac!