| bestgirlcoolsexi990 a întrebat:

Sora mea are 12 ani si nu stiu daca are voie sa stea in fata la masina! noi ce ziceti are voie?

PSbig grinau funda...tonguebig grin
Scuzati categoria

Răspuns Câştigător
| Elektro a răspuns:

Da,are voie.

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Conform legislatiei rutiere are voie de la 12 ani. Numai bine!

Răspuns utilizator avertizat
| Sakura1218 a răspuns:

Logic vorbind nu are voie sa stea in fata pana la varsta de 14 ani ...ar trebui sa primesti amenda. Insa in Romania nu se mai respecta aproape nimic

| sweet2kitty1049 a răspuns:

Eu stiu ca pana la 14 ani nu are voie, dar totusi eu stau in fata de cand ma stiu si nu mi-a zis nimeni nimic si nici nu cunosc vreun copil sa nu fi stat pe scaunul din fata chiar daca este mai mic de 14 ani, centura sa fie pusa laughing dar totusi la drumuri mai lungi ar fi bine sa nu stea in fata caci se poate lua amenda, a luat familia unei prietene pentru ca era prea mica sa stea in fata. Baftawinking

| BLADEMATE99 a răspuns:

Dap, are voie, dupa vechea lege nu are voie decat la 14 ani, dupa noua lege de la 12 ani ai voie.